Sindicate afiliate FSANP

1. Sindicatul “Pro Lex” Arad

Unitate: Penitenciar Arad
Adresa: Calea 6, Vinatori, Arad, jud. Arad
Presedinte: Adrian Salade
Telefon: 0744.27.96.18
Mail: prolex.arad@fsanp.ro

2. Sindicatul Liber al Functionarilor din Penitenciarul Bacau

Unitate: Penitenciar Bacau
Adresa: General Gusa , nr. 3, mun. Bacau, jud. Bacau
Presedinte: Nicolae Pantiru
Telefon: 0745.37.37.54
Mail: slfp.bacau@fsanp.ro

3. Sindicatul Independent “Vulturul” – Bircea Mare

Unitate: Penitenciar Bircea Mare
Adresa: Santuhalm nr. 1, loc. Deva, jud. Hunedoara
Presedinte: Nicolae Grosu
Telefon: 0763.61.87.86
Mail: vulturul.deva@fsanp.ro
Website: http://sivbarceamare.blogspot.com

4. Sindicatul Salariatilor Penitenciarului Bistrita

Unitate: Penitenciar Bistrita
Adresa: str. Tarpiului, nr. 22, Bistrita, jud. Bistrita-Nasaud
Presedinte: Marius Lacatis
Telefon: 0729 001 071
Mail: ssp.bistrita@fsanp.ro
Website: http://sindspbistrita.blogspot.com

5. Sindicatul “Fratia” Rahova

Unitate: Penitenciar Spital Rahova
Adresa: Soseaua Alexandriei, nr. 154, sector 5, Bucuresti
Presedinte: Adrian Bulearca
Telefon: 0760.92.77.74
Mail: fratia.bucuresti@fsanp.ro

6. Sindicatul “Omnia” din ANP

Unitate: Administratia Nationala a Penitenciarelor
Adresa: str. Maria Ghiculeasa, nr. 47, sector 2, Bucuresti
Presedinte: Roxana Ionita
Mail: omnia.bucuresti@fsanp.ro

7. Sindicatul “Dreptatea” 2010

Unitate: Penitenciar Spital Colibasi
Adresa: oras Mioveni, B-dul Dacia , nr. 1, jud Arges
Presedinte: Valentin Deleanu
Telefon: 0723.69.25.47
Mail: dreptatea@fsanp.ro

8. Sindicatul “Solidaritatea – Dolj” Craiova

Unitate: Penitenciar Craiova
Adresa: str. Vasile Alecsandri, nr. 89, Craiova, jud. Dolj
Presedinte: Radu Schiopu
Telefon: 0744.26.15.60
Mail: solidaritatea.craiova@fsanp.ro

9. Sindicatul “Acvila” Dolj

Unitate: Penitenciar de Minori si Tineri Craiova
Adresa: str. Bariera Valcii, nr. 160A, Craiova, jud. Dolj
Presedinte: Giovani Stere
Telefon: 0766.532.491  0727.826.769
Mail: acvila.craiova@fsanp.ro

10. Sindicatul “Pajura” Dolj

Unitate: Penitenciar Pelendava Craiova
Adresa: Sos Caracal, km. 8, Craiova, jud. Dolj
Presedinte: Gheorghe Bran
Telefon: 0729.679.677
Mail: pajura.craiova@fsanp.ro
Website: http://sindpajura.blogspot.com

11. Sindicatul “Magura” Codlea

Unitate: Penitenciar Codlea
Adresa: Str. Garii nr. 12, loc. Codlea,jud. Brasov
Presedinte: Alexandru Gherghina
Telefon: 0726.69.16.59, 0728.10.84.94
Mail: magura.codlea@fsanp.ro

12. Sindicatul “Iuris” Iasi

Unitate: Penitenciar Iasi
Adresa: str. Dr. Vicol, nr. 10, Iasi, jud. Iasi
Presedinte: Dorin Scarlii
Telefon: 0758.014.780
Mail: iuris.iasi@fsanp.ro

13. Sindicatul “Solidaritatea” Ploiesti

Unitate: Penitenciar Ploiesti
Adresa: Str. Rudului, nr. 49, mun. Ploiesti, jud. Prahova
Presedinte: Gheorghe Constantin
Telefon: 0744.30.12.98
Mail: solidaritatea.ploiesti@fsanp.ro

14. Sindicatul “Somes” Satu Mare

Unitate: Penitenciar Satu Mare
Adresa: Str. Mileniului, nr. 2, loc. Satu Mare, jud. Satu Mare
Presedinte: Madalina Elena Cirjan
Telefon: 0743.33.07.83
Mail: somes.satumare@fsanp.ro

15. Sindicatul Lucratorilor din Penitenciarul Slobozia

Unitate: Penitenciar Slobozia
Adresa: str. Garii, nr. 54, Slobozia, jud. Ialomita
Presedinte: Dan Miron
Telefon: 0766.56.55.43
Mail: slp.slobozia@fsanp.ro

16. Sindicatul “Equitas” Targsor

Unitate: Penitenciar Targsor
Adresa: Sat Targsorul Nou, Comuna Aricestii Pehlivani, jud. Prahova
Presedinte: Adrian Grigoroiu
Telefon: 0721.06.76.25
Mail: equitas.targsor@fsanp.ro

17. Sindicatul “Solidaritatea 2004″ Targu Jiu

Unitate: Penitenciar Targu Jiu
Adresa: str. Vasile Alecsandri, nr. 23, Targu Jiu, jud. Gorj
Presedinte: Petre Florin Schiopu
Telefon: 0744.79.00.32
Mail: solidaritatea.tgjiu@fsanp.ro

18. Sindicatul “Eco” Targu Ocna

Unitate: Centrul de Reeducare Targu Ocna
Adresa: str. Tisesti, nr. 137, Targu Ocna, Judetul Bacau
Presedinte: Cosmin Tabacaru
Telefon: 0744.64.42.65
Fax: 0234.34.12.00
Mail: eco.tgocna@fsanp.ro
Web: http://sindicatuleco.wordpress.com/

19. Sindicatul “San Just” Targu Ocna

Unitate: Penitenciar Spital Targu Ocna
Adresa: str. Crizantemelor, nr. 9, Targu Ocna, jud. Bacau
Presedinte: Radu Dabija
Telefon: 0744.16.09.66, 0751.17.89.99
Mail: sanjust.tgocna@fsanp.ro

20. Sindicatul “Unirea” Targu Mures

Unitate: Penitenciar Targu Mures
Adresa: str. Retezatului, nr. 7, Targu Mures, Jud. Mures
Presedinte: Alin Pop
Telefon: 0745.88.26.60
Mail: unirea.tgmures@fsanp.ro

21. Sindicatul “Megas” Vaslui

Unitate: Penitenciar Vaslui
Adresa: str. Avicola, nr. 2, Vaslui, jud. Vaslui
Presedinte: Ion Luca
Telefon: 0757.337.500
Mail: megas.vaslui@fsanp.ro
Website: http://pvaslui.wordpress.com

22. Sindicatul “Phoenix” din Penitenciarul Galati

Unitate: Penitenciar Galati
Adresa: Str. Traian, nr. 252,  Galati
Presedinte: Ani Balica
Telefon: 076.46.04.68
Mail: phoenix.galati@fsanp.ro

23. Sindicatul Independent al Lucratorilor din Penitenciarul Oradea

Unitate: Penitenciar Oradea
Adresa: Str. Parcul Traian nr. 3, mun. Oradea, jud. Bihor
Presedinte: Calin Ardelean
Telefon: 0736.366.202
Mail: sindicat.oradea@fsanp.ro

24. Sindicatul Liber din Penitenciarul Gherla

Unitate: Penitenciar Gherla
Adresa: Str. Andrei Muresanu nr. 4, mun. Gherla, jud. Cluj
Presedinte: Ovidiu Adrian Bota
Telefon: 0744.600.297
Mail: sindicat.gherla@fsanp.ro

25. Sindicatul “Danubius” – Drobeta Turnu-Severin

Unitatea: Penitenciarul Severin
Adresa: Str. Carol Davila, nr. 5, Dr. Tr. Severin, Jud. Mehedinti
Presedinte: Barbulescu Mihai
Telefon: 0725.723.601
Mail: danubius.drobeta@fsanp.ro

26. Sindicatul Liber din Penitenciarul Aiud

Unitatea: Penitenciarul Arad
Adresa:Str. Morii,Nr. 7-9, mun. Aiud, jud. Alba, Cod 515200
Presedinte: Radu Daniel Pasc
Telefon: 0744.776.814
Mail: slp.aiud@fsanp.ro

27. Sindicatul “Delta” – Tulcea

Unitatea: Penitenciarul Tulcea
Adresa: Str. Babadag nr. 142, Tulcea, jud. Tulcea
Presedinte: Casilov Sorin
Telefon: 0772252332
Mail: delta.tulcea@fsanp.ro

28. Sindicatul “Novo Legis” Botosani

Unitatea: Penitenciarul Botosani
Adresa: Str. Marchian nr. 5 (Casa de  Cultura a Sindicatelor), Botosani, jud. Botosani
Presedinte: Ionel Dimitrovici
Telefon: 0743.05.46.78
Mail: novolegis.botosani@fsanp.ro

29. Sindicatul “Alianta” Mioveni

Unitatea: Penitenciarul Mioveni
Adresa: oras Mioveni, B-dul Dacia , nr. 1, jud Arges
Presedinte: Patric Daniel Ghebaru
Telefon: 0760.86.79.79
Mail: alianta.mioveni@fsanp.ro

30. Sindicatul “Sinpen 2016” Constanta

Unitatea: Penitenciarul Constanta – Poarta Alba
Adresa: mun. Medgidia, Str. Molizilor, nr. 13, Jud. Constanta
Presedinte: Virgil Cirstea
Telefon: 0736.42.82.29, 0771.36.04.80
Mail: sinpen.constanta@fsanp.ro

Website: https://sindicatsinpen.com

31. Sindicatul “Fraternitatea” Giurgiu

Unitatea: Penitenciarul Giurgiu
Adresa: Sos. Balanoaiei, Nr.12A, Giurgiu
Reprezentant: Ionut Mogildea
Telefon: 0724.54.57.70
Mail: fraternitatea.giurgiu@fsanp.ro